  3. SANYO CR17335SE-R 3V Laser Lithium Battery with Plug
Gallery Image
Product Image
Click Image to Preview
SANYO CR17335SE-R 3V Laser Lithium Battery with Plug
In Stock
Brand: Generic   |   SKU: 2588556
873.30
Save 17%
Tax Included and Shipping Rate Calculated at Checkout
Enter your pincode to check delivery options
Offer & Other Details
  • Partial COD: Pay 30% Advance now and Balance on Delivery (COD).
  • COD order value minimum Rs 600.
  • Sales Assistance: Contact us +91 7358308283 for personalized advice.
Description
Specifications:
  • Brand : SANYO
  • Model Number : CR17335SE
  • Battery Shape : Cylinder
  • Voltage : 3V
  • Capacity : 1800mAh
  • Temperature range : -40 ℃~ 85 ℃
  • Weight : 20gm
  • Height : 33.5mm
  • Diameter : 17mm
Package includes:
1 x SANYO CR17335SE-R 3V Laser Lithium Battery with Plug
Related Products
Save 14% 12V 1 Amp Power Supply Board 220V AC to 12V DC
Generic In stock
50.23
Save 20% 12V 2 Amp Power Supply Board 220V AC to 12V DC
Generic Out of Stock
Save 37% 5V 1.5Amp Power Supply Board 220V AC to 5V DC
Generic In stock
Save 13% 220V AC to 5V 2.4A DC SMPS Power Supply Circuit Board
Generic Out of Stock
Save 20% 12V 2A 2 IN 1 DC Power Supply Adaptor